Być może warto spróbować...

Formy pomocy, które proponuję:

Konsultacje 

- mające na celu poznanie trudności z jaką zgłasza się osoba poszukująca pomocy i wybór najlepszej metody . Są one także okazją do wzajemnego poznania się i ustalenia sposobu współpracy.


Psychoterapia indywidualna 

– to spotkania osoby poszukującej pomocy z terapeutą, gdzie częstotliwość spotkań jest ustalana indywidualnie i odbywa się przynajmniej raz w tygodniu.

Rozpoczęcie psychoterapii indywidualnej jest poprzedzone kilkoma konsultacjami.

Czas trwania psychoterapii zależy rodzaju problemu , z którym zgłasza się osoba i od stosowanej metody.


Psychoterapia grupowa 

- stwarza okazję do przyjrzenia się swoim doświadczeniom w szerszej perspektywie- w trakcie jej trwania otrzymuje się bowiem nie tylko odpowiedzi terapeuty, ale także pozostałych członków grupy. Psychoterapia grupowa umożliwia odtworzenie zarówno przeszłych jak i obecnych doświadczeń, gdyż wyzwala zachowania jak w rodzinie czy pracy. Przeżywanie podczas terapii podobnych trudności jak w sytuacjach poza terapią umożliwia poznanie wzorów swojego zachowania i wypracowanie nowych, bardziej skutecznych, przynoszących więcej satysfakcji zachowań oraz zdobycie pozytywnych doświadczeń.

Spotkania grupy odbywają się raz w tygodniu i trwają 4 godziny.

Rozpoczęcie psychoterapii grupowej jest poprzedzone kilkoma , indywidualnymi konsultacjami.


Kolokwia wzrostu 

– terapia jako metoda pomocna dla osób, które nie czerpią satysfakcji ze swojego życia, albo czują, że nie wykorzystują dobrze swoich możliwości i chcą bardziej świadomie i skutecznie kierować swoim życiem. Poznać wzorce myślenia, przeżywania i działania jakimi kierują się w swoim życiu, a które determinują ich ważne decyzje i wybory.


Grupy wsparcia 

- spotkania kilku ( 5-12 ) osób z terapeutą, które mają na celu wymianę doświadczeń między uczestnikami przeżywającymi podobne trudności. Polegają one na rozmawianiu o swoich problemach z innymi w obecności terapeuty. Możliwość opowiedzenia innym o aktualnej, trudnej sytuacji daje oparcie oraz poczucie, że nie jest się samemu ze swoimi kłopotami, co sprzyja radzeniu sobie.

Uczestniczenie w grupie wsparcia jest poprzedzone konsultacją z terapeutą.


Diagnoza Psychologiczna

Może dotyczyć diagnozy osobowościowej w oparciu o kilka technik badających strukturę osobowości, diagnozy intelektu, zdolności i predyspozycji zawodowych. Składa się z wywiadu oraz metod kwestionariuszowych.



Warsztaty

Pozwalają na rozwijanie swoich mocnych stron i zdobywanie doświadczenia w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach:
To doskonała aktywna forma uczenia się, idąca w kierunku rozwoju osobistego i zawodowego , jak np. trening interpersonalny, trening zachowań asertywnych, trening antystresowy , akceptacja siebie.


Możliwość zorganizowania i przeprowadzenia zajęć o różnej tematyce i na różnym poziomie.

Wpłyń
na swoje
życie